09.10.16

Позакласний захід з біології: Лікарські рослини рідного краю



 
Так, здоров'я — це дар, який пропонує природа кожній людині. Але не всі вміють берети його! І тоді на допомогу людям приходять  лікарські  рослини!

Сьогодні ми поговоримо про чудодійні властивості рослин.Ви вже знаєте, що Україна надзвичайно багата різнотрав’ям .Ви зустрічаєте їх дуже часто у лісі, у лузі, на полі, але, навіть, і не замислюєтесь, що у вас під ногами справжній скарб. І цей скарб - лікарські рослини.

Ще з давнини люди почали примічати  цілющі властивості рослин. Лікарські рослини допомагали в лікуванні, часом робили дива. Тому цим травам надавали чарівних сил. Збором трав займалися люди  знаючі. Листя і цвіт збирали на молодий місяць, корені копали на старий. Звичайна картопля , викопана в певний час, набувала лікувальних  властивостей.
Збирати лікарські рослини слід у момент найбільшого вмісту в них діючих речовин - під час цвітіння , коріння і семена - ранньої весни або осені, кору - на початку весни, під час руху соків. При цьому з рослиною слід поводитися дбайливо, не допускаючи варварського винищування, щоб наступного року хвора людина мала можливість, так само як і ви зараз, їм скористатися.

Краще всього збирати повноцінні рослини в погожу, суху, сонячну погоду, після дощу або роси, але такі, які вже встигли висохнути .

Зібрані рослини необхідно консервувати так, щоб максимально зберегти їх первинний зовнішній вигляд - щоб зелені частини залишилися зеленими, а квітки не вицвіли і не почорніли. Сушити їх треба в тіні, на протязі (наприклад, на горищі), викладаючи тонким шаром, щоб уникнути пріння, і стежачи, щоб не намокнули від дощу або роси.

Належним чином висушені рослини треба зберігати в сухому місці, в скляних банках з кришками, в окремих картонних або дерев'яних, вистелених чистим папером, коробках або скриньках, з етикеткою, на якій позначена назва рослини і дата його збору.

У світі відомо близько 200 тисяч лікарських рослин. Із них понад 20 тисяч росте на українській землі. В народі міцно зберігаються, переходячи з покоління в покоління, відомості про способи лікування різних хвороб, так само як і про рослини, які здобули славу лікувальних. Тому не дивно, що наші Пращури добре знали й ефективно застосовували цілюще зілля — справжній дарунок Бога Неба і Богині Землі.

Позакласний захід з біології: Шкідливі продукти харчування: чіпси і газована вода



Про те, що чіпси шкідливі, ми чули не раз. Але чому? А тому що чіпси - це суміш вуглеводів і жиру, в оболонці фарбників і замінників смаку. Через особливості приготування в чіпсах утворюється безліч канцерогенів - речовин, що провокують рак. А гідрогенізовані жири ведуть до збільшення рівня холестерину в крові, що підвищує ризик інфарктів і інсультів.

Солодкі газовані напої - суміш цукру, хімії і газів. Як правило, містять аспартам (Е951), синтетичний цукрозамінник. Фелатанін, що міститься в аспартамі, змінює поріг чутливості, при вживанні у великих дозах сприяє розвитку маніакальної депресії, нападів паніки, люті і насильства.

Але найголовніше - газована вода з аспартамом не втамовує спрагу. Слина погано видаляє залишковий підсолоджувач зі слизової рота, тому після вживання напоїв у роті залишається відчуття нудотності, яке хочеться зняти новою порцією напою. У результаті, напої з аспартамом стають напоями для порушення спраги, а не для її вгамування. Тому газовані напої краще взагалі не вживати, але якщо Ви все ж п'єте колу, то обов'язково запивайте її звичайною водою.

Крім того, бензоат натрію (Е211) використовується як консервант, пригнічує ферменти, що призводить до порушення обміну речовин і ожиріння.